תמונת מנוי: מהפכת הרוק בישראל- מהפינגווין לרוקסן

מהפכת הרוק בישראל- מהפינגווין לרוקסן

עונה: 2024
מחיר: 160.00 ₪ - 160.00 ₪
כרטיסי מנוי:
  • חובה: 4

פרטים נוספים

מ-ה-פ-כ-ה !!!

סדרה חדשה שמוקדשת למהפכה ברוק הישראלי האלטרנטיבי- מהשוליים של מועדוני תל אביב בראשית שנות השמונים ועד הפיכתו לכמעט מיינסטרים של שנות התשעים.          

יואב קוטנר שהיה שם בזמן אמת, מביא הקלטות מיוחדות, קטעי וידאו נדירים וסיפורים מאחורי הקלעים של אחת התקופות הכי מסעירות במוסיקה הישראלית.

 

מפגש ראשון: 02.06.2024, 20:30 - הבנאים באים: מאיר, יובל, אהוד ואביתר בנאי

1982 היתה שנת התחלת המהפכה של בני הדור שני במשפחת בנאי. אחרי יוסי וגברי המצליחים, באו הצעירים ששינו את המוסיקה הישראלית החדשה וממשיכים להשפיע עד היום.

הראשון בחבורה היה מאיר בנאי ז"ל. ב-1982 יצא לו תקליט שדרים ראשון "אביתר" (שהוקדש לאחיו הצעיר) שהציג אותו כיוצר חדש ומקורי, בעל צליל מיוחד שלא נשמע כמוהו ברוק הישראלי, אך עדיין בשוליים. אז באו "שירו של שפשף" ו"גשם" שהפכו את מאיר לראשון כוכבי הדור שני.

בן דודו, יובל בנאי, יליד 1962 ובנו של יוסי בנאי, היה באותו זמן חייל שחלם על מה שיהפוך ללהקת הרוק הכי מצליחה עד התפרקותה ב1995- "משינה". את להיטם הראשון, "רכבת לילה לקהיר" כתב בן הדוד אהוד בנאי, שבדיוק באותה שנה הוציא תקליט שדרים ראשון שנכשל...

בהמשך העשור אסף אהוד בנאי את חברי "הפליטים", השתתף איתם באופרת הרוק "מאמי" והוציא את אלבום הבכורה מהחשובים במוסיקה הישראלית: "עיר מקלט", "ממשיך לנסוע" , "זמנך עבר" ועוד שירים שהיו לתחילת הקריירה המגוונת והמסעירה שלו. חמש עשרה שנים אחרי השיר "אביתר", כשאהוד, יובל ומאיר הם כוכבי ענק במוסיקה הישראלית, הצטרף לחבורה בן דוד נוסף- אביתר בנאי.

זו היתה תחילת המהפכה של המשפחה הכי מוכשרת במוסיקה הישראלית.

 

מפגש שני: 04.07.2024, 20:30 - פורטיסחרוף

פורטיס הוציא אלבום בכורה "פלונטר" ב1978. עם שירים כמו "רד מעל מסך הטלויזיה שלי" ו"המוות אינו מחוסר עבודה" הוא נחשב 'פנקיסט' וכמעט לא הושמע ברדיו של אותם ימים. בשנות השמונים, ביחד עם חברו ברי סחרוף, השתתפו השניים ביצירת הרוק האלטרנטיבי הישראלי, בעברית ואנגלית, במועדונים הזעירים בתל אביב וגם באירופה עם "מינימל קומפקט", "ז'אן קונפליקט", "כרומוזום" ועוד. 

אחרי כמעט עשור, עם האלבום "סיפורים מהקופסא" חזרו השניים לפעילות מלאה בארץ, בעברית, והמציאו את הגל החדש של שנות התשעים. גם כצמד 'פורטיסחרוף' וגם כל אחד מהם לחוד.

בהרצאה ידובר על חוסר תשומת לב מספיקה בארץ, על ההצלחה בחו"ל ועל החזרה לארץ עם "סיפורים מהקופסא".

 

מפגש שלישי: 01.08.2024, 20:30 - החברים של נטאשה

ארקדי דוכין ומיכה שטרית התחילו ב-1982, תוך כדי השירות הצבאי, לנגן ביחד בלהקה בשם "ספטימה 5" שפעלה בקריות. בהמשך העשור הם עברו לתל אביב והחלו לכבוש את מקומם הייחודי ברוק הישראלי.

הקלטות ראשונות, השתתפות בתחרויות של להקות צעירות, ויצירה של עשרות שירים שחלקם הקטן יגיע בסוף העשור לאלבום הבכורה שלהם. ביניהם "מלנכולי", "יש זמן", "את לא" וצרחת כאב חסרת תקדים ב"זקוק לך". ב-1991, באלבומם השני "שינויים בהרגלי הצריחה" עם "על קו הזינוק", "עוד נגיעה", "בדקה אחת שפויה" ועוד, הם כבר נחשבים להצלחה הגדולה של התקופה.

 

מפגש רביעי: 05.09.2024, 20:30 - רוקסן

בתחילת שנות התשעים חל שינוי משמעותי ביחס "הממסד" ללהקות רוק אלטרנטיביות. חברות התקליטים החלו להחתים, הרדיו הרבה להשמיע, הופקו תכניות טלוויזיה יעודיות ובכל הארץ קמו מועדוני רוק שהביאו קהל רב. בראשן מועדון "רוקסן" ברמת החיל בתל אביב. מי לא היה שם? איפה הילד, מופע הארנבות של דוקטור קספר, כנסיית השכל, כרמלה גרוס ואגנר, זקני צפת, דנה ברגר, טל גורדון, המחשפות ווגם הרבה מאד אמנים קצת יותר וותיקים שזכו לתחייה מחודשת בימי פריחת הרוק הישראלי. לרגע, שנמשך כחמש שנים, הרוק האלטנרטיבי נראה כמו המיינסטרים החדש.

 

רכישת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת סוג וכמות הכרטיסים

מחיר לכל כרטיס:

מפגשים:
מפגשים

סה״כ מחיר:
לפני הנחה (מחיר מעודכן יופיע בעמוד הבא)

מערכת למכירת כרטיסים